Zaznacz stronę

Jakość języka angielskiego jako drugiego języka staje się coraz bardziej konkurencyjna w krajach europejskich. Ze względu na wagę, jaką język ten niesie we współczesnym świecie zawodowym , mówienie po angielsku szybko staje się mniej korzyścią, a bardziej niezbędnym wymogiem przy poszukiwaniu pracy w Europie .

Około 1,5 miliarda ludzi na całym świecie uczy się angielskiego i oczywiście w niektórych krajach jest to łatwiejsze niż w innych. Przez wschodzące pokolenia wielu narodowości biegłość jest prawie wszechobecna, ponieważ ludzie coraz poważniej podchodzą do nauki języka i mają więcej możliwości uzyskania pomocy w odrabianiu lekcji z angielskiego . Na przykład firmy takie jak LektorPersonalny oferują kursy językowe za granicą , dając ludziom możliwość odpowiedniego zanurzenia się w nowej kulturze, jednocześnie poprawiając swoje umiejętności językowe. Istnieje również wiele zasobów edukacyjnych online, które pomogą uczącym się języka angielskiego wyeliminować ich typowe błędy. Ale który kraj w Europie ma najwięcej osób mówiących po angielsku?

10) Portugalia

Witamy w pierwszej dziesiątce Portugalii! W ciągu ostatnich kilku lat Portugalczycy znacznie podnieśli swój poziom znajomości języka angielskiego. Od 2018 roku udało im się nawet awansować o 7 miejsc . Można śmiało powiedzieć, że ich ciężka praca sprawiła, że ​​znaleźli się w pierwszej dziesiątce krajów anglojęzycznych w Europie .

9) Polska

Wraz z coraz większą liczbą Polaków przeprowadzających się i pracujących za granicą, wzrosła również liczba Polaków uczących się języka angielskiego. Przez ostatnie 5 lat Polska zawsze zajmowała miejsce w pierwszej piętnastce krajów, w których angielski jest drugim językiem, wydaje się, że w ostatnim roku odsetek ten wzrósł.

8) Niemcy

Niemcy , z ich wydajnością przemysłową , zawsze mocno trzymali się języka angielskiego. Współczesnym językiem świata biznesu jest język angielski, a ponieważ niemieckie firmy dominują na rynku europejskim , presja na profesjonalistów, aby mówili po angielsku na poziomie biegłym, jest wyższa niż kiedykolwiek.

7) Luksemburg

Z tych samych powodów co Austria , nie jest szokiem, że ten maleńki kraj śródlądowy znajduje się tak wysoko na liście. Z silnymi wpływami zarówno ze Wschodu, jak i Zachodu, kraj ma trzy języki urzędowe : francuski , niemiecki i luksemburski – a ponadto ponad połowa dorosłej populacji biegle posługuje się językiem angielskim !

6) Austria

W ciągu ostatnich kilku lat Austria przesunęła się o kilka miejsc między 10. a 12. miejscem, a teraz stoi wysoko i dumnie na miejscu 6. Ponieważ Austria dzieli granice z aż ośmioma krajami , nic dziwnego, że mieszkańcy Austrii uzdolnienie do języków.

5) Finlandia

W miarę, jak zaczynamy kierować się bardziej na północ Europy , zbliżamy się do czołówki listy. Według Charlesa Valleny, pisarza Guitar Junky , populacja Finlandii wynosi niecałe 5,5 miliona ludzi, a prawie 70% dorosłej populacji mówi po angielsku na wysokim poziomie .

4) Dania

W miarę zbliżania się do wielkiego finału kraje stają się coraz mniej zaskakujące. Dania, kolejny kraj skandynawski, zajmuje czwarte miejsce. Duński jest również jednym z najbardziej pożądanych języków w Europie, ale kto mógł go pokonać pod względem znajomości języka angielskiego?!

3) Norwegia

W Norwegii naprawdę widzą angielski jako drugi język, więc krajowi daleko do niespodziewanego wpisu na trzecim miejscu. Języki nordyckie miały również ogromny wpływ na język angielski po okupacji Wikingów ponad tysiąc lat temu.

2) Szwecja

Szwecja została zepchnięta z pierwszego miejsca od 2016 roku, ale wydaje się, że zapewniła sobie drugie miejsce. Jednak ich reputacja jako prawie ojczystego angielskiego, jak tylko możesz, pozostaje silna i jestem pewien, że powrócą z zemstą. Ale kto zajmuje pierwsze miejsce wśród Szwedów?

1) Holandia

Gratulacje dla Holendrów za umiejętność posługiwania się językiem angielskim . Ich uzdolniona językowo populacja znokautowała Szwedów z pozycji numer jeden przez ostatnie 2 lata.

Nie jest zaskoczeniem, że cztery kraje, które mówią po angielsku jako drugi język, są najlepiej zdominowane przez kraje skandynawskie – i Holandię . Mają coraz większy talent do zdobywania najwyższych pozycji na listach, mają bardzo wysoki standard życia , zadowolenie ludności , a także koszty utrzymania . Niemcy mogą być najpopularniejszym krajem w Europie, ale mogą być niższe, niż można by się spodziewać, biorąc pod uwagę ich biegłość mechaniczną w większości rzeczy.

Ponadto – i uważam, że jest to kluczowe – w krajach skandynawskich nie dubbingują telewizji we własnym języku, co z pewnością pomogło im zapewnić, że zawsze plasują się na szczycie listy krajów anglojęzycznych . Natomiast we Francji , Hiszpanii, a nawet w Niemczech tłumaczą telewizję na język kraju, mimo że większość programów telewizyjnych jest amerykańskich lub angielskich.

Zauważalny jest również brak krajów południowoeuropejskich , przy czym Austria jest najbardziej wysuniętym na południe punktem listy. Ale, co być może nie jest zaskakujące, Holendrzy panują niepodzielnie nad światem anglojęzycznym , który nie jest rodzimym językiem . W rzeczywistości regularnie spotykam Holendrów i Skandynawów i zakładam, że oni, tak jak ja, są Anglikami; tak bezbłędne są ich akcenty.

Angielski jako drugi język stał się mniej korzystny, a bardziej niezbędny dla osób, które nie są rodzimymi użytkownikami języka w świecie zawodowym, a wysoki lub ojczysty poziom angielskiego daje ogromną przewagę przy próbie znalezienia pracy za granicą (lub w domu też). Chcesz poprawić swój angielski lub opanować nowy język? Skontaktuj się z Lektor Personalny:

Dane kontaktowe

Emilia Bieniek

Emilia Bieniek

Specjalista ds. Obsługi Klienta

bon podarunkowy 2E-mail: [email protected]

telefon korepetycjeTel: 783 004 182

mgr Patryk Pallach

mgr Patryk Pallach

Specjalista ds. Jakości

bon podarunkowy 2E-mail: [email protected]

telefon korepetycjeTel: 792-874-363