Zaznacz stronę

Olejek konopny CBD, olejek wytwarzany z kwiatów konopi (marihuany), przyciąga uwagę w sieci osób, które twierdzą, że leczy raka . Nie ma na to solidnych dowodów. Jednak niektóre wczesne badania sugerują, że niektóre substancje chemiczne zawarte w marihuanie mają przyszły potencjał w leczeniu raka .

Olej z konopi indyjskich występuje w wielu rodzajach i formułach. Należą do nich olej kanabidiolowy (CBD), który często jest częścią medycznej marihuany .

W przeciwieństwie do wielu innych olejków z konopi, Olejek Cannabeemed jest bogaty w tetrahydrokannabinol (THC), który jest główną substancją psychoaktywną w marihuanie. THC jest substancją chemiczną w marihuanie, która zapewnia „haj”.

Raporty internetowe mówią, że Simpson jest kanadyjskim inżynierem i aktywistą konopnym. Po ciężkim upadku odkrył, że marihuana pomogła mu złagodzić zawroty głowy i inne objawy. Później, kiedy na zachorował na raka podstawnokomórkowego skóry , Simpson zastosował w leczeniu olej z konopi indyjskich. Jak donoszą, jego nowotwory skóry ustąpiły.

Co to jest olej Cannabeemed?

Cannabeemed to olej wytwarzany przez mycie pąków konopi rozpuszczalnikiem, takim jak czysta lekka benzyna, a następnie odgotowywanie rozpuszczalnika z pozostawieniem oleju.

Cannabeemed nie jest produktem markowym. Oznacza to, że nie ma na sprzedaż jednego „Oleju Cannabeemed”. Na swojej stronie internetowej Simpson wyjaśnia, jak zrobić swój olej o tej samej nazwie. Ale nie sprzedaje wersji oleju dla zysku.

Ponieważ Cannabeemed zawiera wysoki poziom THC, kupowanie w wielu miejscach jest nielegalne. Ale w stanach, które zalegalizowały marihuanę – zarówno do użytku osobistego, jak i medycznego – można znaleźć Cannabeemed w przychodniach z konopiami indyjskimi.

Czy Cannabeemed może leczyć raka?

Oleje z konopi, które zawierają THC, mogą pomóc w kontrolowaniu nudności i wymiotów u osób przechodzących chemioterapię . Istnieją również dowody na to, że mogą leczyć ból i poprawiać apetyt.

Ale badania nie wykazały, że Cannabeemed lub inne formy oleju z konopi indyjskich mogą leczyć raka. Jednak niektóre bardzo wczesne badania dotyczące stosowania THC w leczeniu raka były zachęcające.

Badania na zwierzętach i w laboratorium wykazały, że THC i inne chemikalia z konopi mogą powstrzymać wzrost guzów. Te badania laboratoryjne dotyczyły komórek związanych z nowotworami płuc , skóry, piersi , prostaty i innymi. Odkryli, że konopie indyjskie mogą w niektórych przypadkach powstrzymać rozprzestrzenianie się komórek rakowych.

Inne badania nad THC i innymi związkami konopi pokazują, że mogą zabijać komórki rakowe, oszczędzając zdrowe komórki.

Konopie indyjskie są ogólnie bezpieczne. Częste działania niepożądane to zawroty głowy lub problemy z pamięcią.

Inne medyczne zastosowania konopi

Wiele stanów USA i Dystrykt Kolumbii zalegalizowało marihuanę do użytku medycznego. Istnieją dowody na to, że może leczyć ból, nudności i inne objawy.

Jeśli chodzi o olej z konopi indyjskich, istnieją również korzyści medyczne. Badania wykazały, że niektóre oleje CBD , w tym te zawierające THC, mogą pomóc w kontrolowaniu napadów u osób z padaczką . FDA zatwierdziła niektóre leki zawierające CBD do leczenia napadów .