Zaznacz stronę

Odkryj zalety nauki języka angielskiego z native speaker. Usługę oferuje firma szkoleniowa Lektor Personalny

Na webinariach, które z biegiem czasu organizowaliśmy, widzieliście, że kiedy zaczynasz naukę języka angielskiego, jedną z najlepszych opcji jest stworzenie pola do dyskusji z native speakerem.

Odkryj 4 zaskakujące błędy, które popełniają uczący się języka obcego i jak możesz ich uniknąć + Święty Graal języka angielskiego: 322 zasoby do nauki języka angielskiego w rekordowym czasie!
Native speaker nie oznacza Hiszpana, który mówi do Ciebie tylko po angielsku – dzieje się tak dlatego, że może popełnić bardzo duże błędy gramatyczne i wymowy, których możesz popełnić.

Kursy angielskiego z native speaker

Dane kontaktowe

telefon korepetycje – 792-874-363
telefon korepetycje – 783 004 182

e-mail kontakt – [email protected]
e-mail kontakt – [email protected]

Adres Korespondencyjny
Lektor Personalny
Ul. Wiejska 2
44-187 Czarków

Gliwice (Szobiszowice , Szałsza , Czekanów , Żerniki , Obrońców Pokoju , Niepaszyce , Ostropa , Wójtowa Wieś , Trynek , Ligota , Maciejów , Makoszowy), Sośnicowice, Knurów, Ruda Śląska, Katowice , Chorzów, Zabrze ( Helenka, Mikulczyce, Rokitnica, Grzybowice, Maciejów, Zaborze ) , Bytom, Tarnowskie Góry, Pyskowice, Wieszowa, Zbrosławice, Wielowieś, Tworóg, Toszek, Zawadzkie

www: https://www.lektorpersonalny.pl/cenniki/

Oczywiście od czasu do czasu pomaga rozmowa, ale nie będziesz miał okazji do autentycznych rozmów. Musisz więc porozmawiać z kimś, kto „żył” po angielsku. Na przykład ponad 90% mieszkańców krajów nordyckich (Szwajcaria, Dania, Holandia) mówi tak dobrze, jak native speaker, dzięki anglojęzycznemu systemowi edukacji.

Zaleta 1: Autentyczność

Kiedy ćwiczysz z tubylcem w zorganizowanym kontekście, uczysz się używać autentycznych wyrażeń i słownictwa. Wspominam o zorganizowanym kontekście – czyli kursie – ponieważ jeśli jesteś w środowisku, w którym wszyscy są skupieni na nauce, a native speaker jest nauczycielem, proces będzie się bardzo różnił od interakcji z tarasu w Starym Centrum lub w pracy.

Kiedy ćwiczysz zorganizowane z native speakerem, będziesz narażony na coraz więcej wyrażeń, slangu, dialektu i rozszerzonego słownictwa, które pomoże ci, zwłaszcza jeśli jesteś powyżej poziomu B2. W zależności od tematów, do których się zbliżasz i wymiany pomysłów na ten temat, możesz zapisać swoje nowe słowa i wyrażenia i natychmiast odtworzyć je w lustrze. Ponadto native speaker często pomoże Ci znaleźć słowa i poprawnie wyrazić siebie.

Zaleta 2: Akcent i wymowa

Kolejną wielką zaletą rozmowy i słuchania native speakera jest umiejętność przyswojenia doskonałej wymowy. Oczywiście będzie to miało większy wpływ na dyskusje.
Osoba, która nie jest językiem ojczystym, zawsze będzie miała problem z wymówieniem lub zrozumieniem wymowy ojczystej. Najczęstszym uczuciem u nie-native speakera jest to, że ma znacznie niższy poziom i jest znacznie słabszy niż jest w rzeczywistości, właśnie z powodu braku praktyki z tubylcami, co pozwoli ci wydostać się z tego niepewnego obszaru, bardziej wybranego niż native speakerzy wykazują dużo cierpliwości i otwartości w pomaganiu obcokrajowcom.

Zaleta 3: Ćwicz!

Główną zaletą ćwiczeń z tubylcami jest sama praktyka!

Jest to kontekst, w którym musisz posługiwać się językiem angielskim na poziomie partnera dialogu, bez względu na to, na jakim jesteś poziomie. Ale w niezwykle rzadkich przypadkach rodzimy nauczyciel będzie również znał twój język ojczysty na tyle dobrze, aby wyjaśnić ci rzeczy, abyś mógł je zrozumieć.

Pamiętam, że w pewnym momencie byłem świadkiem doświadczonego rodzimego nauczyciela w klasie, którego polscy uczniowie zapytali, jaka jest różnica w użyciu między czasownikiem „widzieć” i „oglądać” – i nie udało się w żadnych okolicznościach. dla mnie, jako nauczyciela polskiego, było to oczywiste i niezwykle łatwo było mi to wytłumaczyć.
Więc dobrze jest ćwiczyć z obcokrajowcem, który ma wyższy poziom niż twój, który zna język znacznie lepiej niż ty, ponieważ będziesz zmuszony wznieść się do poziomu rozmówcy. Jeśli uczęszczasz na kurs z nauczycielem nierodzimym, w tym przypadku masz tę zaletę, że rozumie, co powoduje większe problemy i będzie wiedział, jak pomóc Ci je przezwyciężyć.
Ale trudniej będzie uniknąć okazjonalnego używania języka polskiego – będzie to możliwe tylko wtedy, gdy nauczyciel będzie miał szczególną stanowczość w przestrzeganiu tej zasady, ale z pewnością osiągniesz biegłość, ćwicząc z obcym.

Zaleta 4: Zrozumienie języka, ale także kultury

Ćwicząc z native speakerami, zaczynasz rozumieć ich schematy myślenia i perspektywy na pewne aspekty życia codziennego, a nawet etyki, którymi chętnie się z Tobą podzielą, jak chcą. usłyszeć twoje. Dzięki temu będziesz w stanie lepiej zrozumieć kulturę ich kraju i rzeczy, które podkreślają lub wykorzystują.
Jeśli chcesz podróżować do kraju, w którym uczysz się języka, będziesz miał wielką satysfakcję ze zrozumienia od native speakera manier, etykiety i dialektu obszaru, w którym będziesz podróżować. Dotyczy to również sytuacji, gdy Twoim celem są podróże służbowe – lokalni partnerzy biznesowi będą pod wrażeniem i bardziej otwarci na Ciebie, jeśli zauważą wiedzę, którą udowadniasz.

Czy czujesz się onieśmielony podczas rozmowy z tubylcami, czy też czujesz się pełen inspiracji i pragniesz dowiedzieć się więcej? Jaka jest Twoja główna motywacja do doskonalenia języka angielskiego? Czy skupiasz się na stawaniu się coraz lepszym, czy po prostu rośniesz w siłę? Nie przebywanie w typowym polskim obszarze „jest to możliwe” i wyjście poza strefę komfortu będzie miało wszystkie zalety.